JOSEF FRANK, soffa, modell 568, Firma Svenskt Tenn, 1900-talets andra hälft.

Med lösa sittdynor och knapphäftad rygg. Klädd med textilen "Vägen". Längd 190 cm.

Bruksskick. Skadad klädsel. Fläckar. Del saknas på ett armlän.

Originalkvitto från Firma Svenskt Tenn medföljer, daterat 1988

Utropspris
8 000 SEK