SIDEBOARD, 1900-talets första hälft.

Målat. Tre dörrar med bakomliggande hyllplan samt förvaring. En låda. Beslag av mässing. Bredd 140, djup 52, höjd 87 cm.

Slitage. Senare målning. Lås saknas i en dörr. Torrsprickor. Nyckel saknas.

Utropspris
2 500 SEK