SOFFA, Karl Johan, 1800-tal.

SOFFA, Karl Johan, 1800-tal.

Fanerad med mahogny. Intarsiadekor. Svängda former. Svart klädsel med pölar. Längd ca 225 cm.

Bruksskick. Senare klädsel. Fanerskador, sprickor och lagningar. Förstärkningar. Ställvis blekt.

Utropspris
3 000 SEK