Stomme av ek. Fanerad i olika träslag. Front med två lådor samt skåpdörr med lådor. Längd 104 cm. Bredd 66 cm. Höjd 75 cm. Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Repor. Smärre skador.