SKÄNK, jugend, tidigt 1900-tal.
Målad furu. Två lådor. Skåp med hyllinredning. Bredd 110, djup 49, höjd 112 cm. Nyckel finns.
Senare målning. Slitage. Färgbortfall. ett draghandtag felmonterat.