VITRINSKÅP, Louis XVI-stil, 1900-talets andra hälft.
Bl a mahogny. Två flyttbara hyllplan samt låda. Dekor i mässingsfärgad metall samt intarsia. Höjd ca 133 cm, bredd ca 81 cm, djup ca 39 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.