TAKLAMPA, jugend, 1900-talets första kvartal.

Koppar med driven dekor. Två lampkupor i opakt glas. Tre ljuspunkter. Diameter 52 cm, höjd ca 70 cm.

Bruksskick. Skador och lagningar vid fästen. Några skruvar saknas. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK