KLÄDHÄNGARE, 4 st, "Dekorativ", Skogslunds Metallgjuteri, Anderstorp, 1900-talets andra hälft.

Teak samt målad. Krokar av mässing. Längd 31, 41, 46 samt 57 cm.

Slitage. Delvis senare målning. Repor. Märken.

Utropspris
2 000 SEK