Vaser, design Anna Ehrner, Lars Hellsten och Gun Lindblad, höjd 16, 20 och 21 cm. Skålar, bla design Gunnar Cyrén, diameter 13-23 cm, höjd 5-13 cm.
Bruksslitage. Enstaka nagg.