Bukig form. Fanerad med olika träslag, bland annat mahogny och palisander. Intarsiadekor. Två lådor. Beslag av mässing. Skiva av kalksten. Längd 73, djup 41, höjd 77 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.