BYRÅ, nyrenässans, sent 1800-tal.
Fanerad med mahogny och valnöt. Svarvade fötter och skuren dekor. Fem lådor. Bredd 56, djup 40, höjd 78 cm.
Slitage. Repor. Märken. Fläckar. Senare beslag. Nagg. Nyckel saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10