MARCEL GROMAIRE, olja på pannå, Signerad Gromaire och daterad 1936.

"Beffroi de Bruges". Pannå 41 x 32,5 cm.

Konditionsrapport

Ytsmuts.

Proveniens
Lucien Lefebvre-Foinet, Paris.
Svensk-Franska Konstgalleriet, "Fransk konst i svensk ägo", Stockholm, november 1938, kat. nr 80. Liljevalchs Konsthall, "Cezanne till Picasso", Stockholm, 1954.
Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T4
Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Amanda Wahrgren

    Amanda Wahrgren
    Specialist modern konst, grafik

    amanda.wahrgren@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 30 000 SEK

    16 666
    1 588 EUR
    1 799 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (6 bud)
    516 mar 20:4116666SEK
    111 mar 16:2412000SEK
    411 mar 10:2611111SEK