LJUSKRONA MED BORDSLYSTER, glas, Maria Theresia-modell 1900-tal

Sex svängda armar. Blad-, blomformade prismor mm. Höjd 50 cm. Diameter 60 cm.
Bordslyster med två ljuskällor. Höjd 45 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Enstaka prismor saknas.

Utropspris
2 000 SEK