GUSTAF WILHELM PALM, olja på duk, signerad.
"Trolltindarna i Romsdalen uti Norrige". Duk 56 x 43 cm. Troligen utförd omkring 1837. Samtida ram.
Krackelyr. Lagningar. Signaturen möjligen förstärkt.