STOLAR, 4 st, Kurt Hvitsjö, Lahden Puukalusto Oy, 1900-talets mitt.

Formpressad och ädelträfanerad sits, ben och rygg svartlackerade. Höjd 76 cm, sitthöjd 40 cm.

Ställvis slitage och färgbortfall.

Utropspris
300 EUR