YNGVE EKSTRÖM, stolar, 3 stycken, "Minett", Troeds Bjärnum, 1900-talets andra hälft.
Teak och ek. Fast stoppad sits klädd med textil. Brännmärkta. Sitthöjd 44. Bredd 48. Djup 42. Höjd 82,5 cm.
Slitage. Skador.