SKÅP, barockstil, 1800-talets andra hälft.

Ek. På kulfötter. Tvådelat. Överdel med vitrindörrar med bakomliggande hyllinredning. Underdel med fyra skåpdörrar med bakomliggande hyllinredning. Bredd 290. Djup 53. Höjd 246 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Märken. Skador. Torrsprickor.

Utropspris
12 000 SEK