Med blå och förgylld dekor.
24 flata tallrikar, ø 24 cm
12 förrättstallrikar, ø 20 cm
12 sopptallrikar, ø 24,5 cm
serveringsfat, ø 31 cm
djupt serveringsfat, ø 31 cm
ett par såsskålar, längd 26 cm
terrin på fot, bredd 34 cm
ett par skålar med lock, bredd 28 cm
4 par serveringsfat
kaffekanna, mjölkkanna och sockerskål
12 tekoppar med fat
10 kaffekoppar med fat
Obetydligt ytslitage.