PARTI KERAMIK, 7 delar, glaserad keramik, Italien, 1900-talets mitt / andra hälft.
Fyra vaser, två skålar samt fat. Numrering i botten samt märkta "Italy". Skål i form av fisk signerad Schiavon. Vasers höjd 13 - 19 cm. Fatets mått 25 x 25 cm.
Visst slitage. Smärre nagg / glasyrbortfall. Fat med krackelyr.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.