ILLUM WIKKELSÖ, fåtöljer, ett par, för Niels Eilersen, Danmark, 1960-tal.

Stomme av palisander. Lösa plymåer klädda med svart skinn. Sitthöjd 38. Bredd 69. Djup 65. Höjd 70 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
3 500 SEK