Glas Övrigt
1077463
NANNY STILL, vas, glas, signerad Nanny Still, Riihimäen Lasi oy, Finland, 1900-talets tredje kvartal.
Nanny still, vas, glas, signerad nanny still, riihimäen lasi oy, finland, 1900-talets tredje kvartal.

Flertonad glasmassa med geometriska former. Märkt "Riihimäen Lasi oy Nanny Still". Höjd 20 cm.

Smärre slitage med avlagringar invändigt.

Utropspris
2 000 SEK