SIDEBOARD samt VÄGGSKÅP, 1900-talets tredje kvartal.

Fanerade med teak. Sideboard bestående av två skåpdelar med lös, mellanliggande del. En skåpdel med fyra lådor samt mittdel med två lådor. Längd 245 cm, bredd 40 cm, höjd 71 cm. Ett vägghängt skåp med skjutdörrar, längd 75 cm, bredd 25 cm, höjd 56 cm.

Slitage. Repor, fläckar och märken. Ställvis blekt. Fanerskador. Hål i bakstyckena. En låda trög.

Utropspris
3 000 SEK