JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad och numrerad 29/75.
"Sala Pelaires", utgiven av Sala Pelaires, Palma de Mallorca, tryckt av Publicaciones reunidas, Barcelona, bildyta 72 x 53 cm
Ej examinerad ur ram. Blekt. Svag missfärgning efter passepartout.
Maeght, ML IV nr 684.
1970