Furu. Två dörrar med bakomliggande klädstång, krokar samt hyllplan. Två lådor. Dekor av sidopilastrar. Bredd 147, djup 65, höjd 193 cm. Nyckel finns.
Slitage. Torrsprickor. Maskstungen. En slagen dörr. Lagningar.