STOLAR, 6 stycken, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft.

Målade. Skuren dekor. Fast stoppad rygg och sits klädd med textil. Pärlspikad dekor. Sitthöjd 44. Bredd 50. Djup 47. Höjd 87 cm.

Slitage. Repor. Märken. Fläckar.

Utropspris
4 000 SEK