STOP, England, silver, 1700-tal

Bukig form med invändig förgyllning på rund profilerad fot. Rik cisilerad och punsad dekor av rokokoornament, blommor och bladverk. Dubbelsvängt handtag. Höjd 12 cm.

Åldersrelaterat slitage med märken. Gravyr under fot "W-12-19" OCH "W*M".

Utropspris
4 000 SEK