Hulda Schenson

(Sverige, 1847-1941)
Hulda Schenson
(Sverige, 1847-1941)

HULDA SCHENSON, olja på duk, signerad och daterad Paris 1896.

Interiörbild från Cluny, Paris. Bildens mått 61 x 50 cm.

Ytslitage. Lagningar och retuscher. Hål med färgbortfall runtom. Veck. Krackelyrer.

Utropspris
3 000 SEK