HULDA SCHENSON, olja på duk, signerad och daterad Paris 1896.
Interiörbild från Cluny, Paris. Bildens mått 61 x 50 cm.
Ytslitage. Lagningar och retuscher. Hål med färgbortfall runtom. Veck. Krackelyrer.