STOLAR, ett par, 1800-tal, samt FOTPALL, 1900-tal.
Stolar i ek. Hög genombruten rygg med balusterformad ryggbricka, stoppad klädd sits med läderklädsel, sitthöjd 45 cm, kopplade ben. Fotpall med läderklädsel 33 x 23, höjd 16 cm.
Delvis maskstungen. Slitage. Förstärkningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.