18K guld, mekaniskt urverk (manuell), fasettslipat safirglas, länk i 18K, vikt 28 g, ca 1960/70-tal
Åldersrelaterat slitage. Buckla i bakboett. Ej genomgången. Ingen servicehistorik föreligger och funktion kan därav ej garanteras.