SKÄNK, sengustaviansk, 1800-talets första hälft.

Målad. Uppsats med hylla. Två lådor. Dörrpar med bakomliggande hyllplan. Räfflad dekor. Bredd 138, djup 54, höjd 140 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Renoverad. Kompletterad med senare gångjärn.

Utropspris
12 000 SEK