KARMSTOLAR, ett par, funkis, troligen 1930-tal.

Stommar av krommetall med rygg och armlän delvis av trä. Filtklädda. Sitthöjd ca 50, höjd ca 85 cm.

Smärre slitage, repor på stommarna. Nyomklädda med mörkgrå filttyg.

Utropspris
250 EUR