MATSERVIS, 56 delar, porslin, "Exclusiv", Rörstrand, 1950/60-tal.

Bestående av:
12 mattallrikar, 24 cm
12 djuptallrikar, 20 cm
12 assietter, 17 cm
12 förrättstallrikar, 21 cm
5 st ovala uppläggnings fat (20x30, 24x36, 27x40 cm.)
1 spetsigt fat, 10x13 cm
2 st. uppläggningsskålar (14x23, 16x26 cm)

Smärre bruksslitage. Mindre nagg och repor.

Utropspris
4 000 SEK