Bestående av 16 mattallrikar d: 24 cm, tolv djupa tallrikar d: 21 cm, ett runt uppläggningsfat d: 33 cm, 16 assietter d: 18 cm, 16 tallrikar d: 21 cm, en såssnipa, ett ovalt uppläggningsfat d: 25 cm, två rektangulära uppläggningsfat längd: 27-35 cm, en skål d: 24 cm, två ytterfoder d: 18 cm h: 15 cm, en karott med lock, sex äggkoppar h: 5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Krackelyr. Missfärgad. Sliten och bleknad dekor. Ett nagg på en stor mattallrik samt ett avslag på en stor mattallrik. Ngt suddig dekor på äggkopparna.