TORBJØRN AFDAL, bänk, "Krobo", Bruksbo, Mellemstrand, Norge, 1900-talets andra hälft. CITES-intyg.

Fanerad med palisander. Upphöjda kanter längsmed långsidor. Etikettmärkt. Längd 201 cm, bredd 37 cm, höjd 34 cm.

Slitage och märken. Delvis blekt. Fläckar. Fanerskada.

Utropspris
4 000 SEK
Om Cites