Stoppad fast sits och rygg klädda i brunt skinn. Detaljer av mässingsnitar. Sitthöjd 48, djup 42 cm.
Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Fläckar. Avnött. Torrspricka i skinnet.