OKÄND KONSTNÄR - UTSTÄLLNINGSAFFISCH, screentryck, signerad och daterad 1969
"Underground", Skånska Konstmuseum, 8 mars - 6 april. A tergo påskrift. 70 x 50 cm.
Åldersrelaterat slitage. Något gulnad. Smärre fuktfläck i nederkant.
Utställning i Lund, samma år, månaden efter den aldrig öppnade Sture Johannesson-utställningen 'Underground'.