Okänd konstnär 1900-tal

(Sverige)
Okänd konstnär 1900-tal
(Sverige)

OKÄND KONSTNÄR - UTSTÄLLNINGSAFFISCH, screentryck, signerad och daterad 1969

"Underground", Skånska Konstmuseum, 8 mars - 6 april. A tergo påskrift. 70 x 50 cm.

Åldersrelaterat slitage. Något gulnad. Smärre fuktfläck i nederkant.

Utställning i Lund, samma år, månaden efter den aldrig öppnade Sture Johannesson-utställningen 'Underground'.

Utropspris
1 500 SEK