LARS HILLERSBERG, serigrafi, signerada tergo daterad 1976.
Jackson Pollock. Signerad för hand och i trycket. Ca 76 x 63 cm.
Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Rullningsveck. Ej examinerad ur ram.
Enligt uppgift inköpt på Galleri Händer, och handsignerad 1976.
Original på Moderna Museet, tempera och lackfärg på papper, utförd 1966.