Bronserad. Broderat porträtt. På bladhöstrade ben. Bredd ca 66, djup ca 37, höjd 102 cm.
Bruks- och åldersbetingat slitage. Några skador. Skrapmärken. Missfärgad. Instabil.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10