VITRINSKÅP, Louis XV-stil, omkring 1900-talets mitt.
Fanerat med mahogny. Glasade gavlar och dörr, textilklädd hyllinredning. Beslag av gulmetall med dekor av tofsar, blommor och blad. Bredd 71 cm, djup 32 cm, höjd 138 cm. Nyckel finns.
Slitage. Metallist med skada.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.