BRUNO MATHSSON, fåtölj med fotpall, "Pernilla", Firma Karl Mathsson, Värnamo.

Stomme av bok. Klädd med sadelgjord. nackkudde kläd med blå textil med fästen av brunt läder. Etikettmärkt "BM 44 Bruno Mathsson Firma Karl Mathsson made in Värnamo Sweden". Stämpelmärkt "designed by Bruno Mathsson". Fåtöljens sitthöjd 40, bredd 65, djup 95, höjd 91 cm. Fotpall längd 64, bredd 50, höjd 40 cm.

Konditionsrapport

Skadad sadelgjord. Slitage. Fläckar. Sadelgjord med skador.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H124

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Maria Ribeiro

    Maria Ribeiro

    maria.ribeiro@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 7 000 SEK

    4 500
    428 EUR
    483 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (4 bud)
    412 feb 21:174500SEK
    312 feb 18:524000SEK
    29 feb 10:563000SEK