KARL ERIK EKSELIUS, karmstolar, ett par, "Mondo", JOC, Vetlanda 1900-talets senare hälft.
Aluminiumstomme, stoppad klädsel i svart läder. Sitthöjd 45, bredd 69, djup 50, höjd 79 cm.
Slitage. Skador i lädret. Märken. Knappar saknas.