TAKKRONA, Italien, enligt uppgift inköpt på Firma Svenskt Tenn, 1900-talets mitt.

Stomme av mässing. Behäng med prismor och glaspärlor. Sex ljuspunkter. Diameter 45, höjd 49 cm.

Slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 500 SEK