MARC CHAGALL, färglitografi, signerad och numrerad 40/50.

"L'Homme à la Thora", bladstorlek c:a 77 x 53 cm.

Konditionsrapport

Rullningsveck och hanteringsveck. Något gulnat. Oramat.

Mourlot nr 734.
Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - L27
Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Maria Granfeldt

    Maria Granfeldt
    Chef inlämning Malmö

    maria.granfeldt@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 25 000 SEK

    Slutpris

    20 000
    1 943 EUR
    2 202 USD

    Budhistorik (4 bud)
    415 dec 11:5320000SEK
    Acceptpris på 20 000 SEK uppnåddes
    3 8 dec 17:3818000SEK
    2 8 dec 15:29750SEK