MINIATYRBYRÅ, omkring sekelskiftet 1800.

Svarmålad med dekor av bladslingor. En fällbar klaff med bakomliggande lådor och fack. Under fyra lådor i tre varv. Längd 47 cm, bredd 21 cm, höjd 56 cm.

Slitage. Skador. Delar saknas. Rostangrepp. Färgbortfall. Två lådor låsta, nyckel defekt och fungerar ej.

Utropspris
2 000 SEK