BRÄNNVINSKYLARE, nysilver, C.R Carlström, 1900-talets första hälft.
Urnformad med hänklar, tre tappkranar. Dekor av fåglar, delfiner och löst hängande skyltar "Pomerans" samt "Renadt". Invändiga lock. Bredd 31 cm, höjd ca 49 cm.
Ytslitage. Stötmärken / mindre bucklor. Något lös knopp.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.