FRANSK KONSTNÄR, 1700-TAL, pastell,papper/duk, signerad Dubois och daterad 1771.

Kvinnoporträtt. 76 x 63 cm.

Konditionsrapport

Glaset med liten spricka, smärre fläckar och repor.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T225

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johan Jinnerot

    Johan Jinnerot
    Specialist äldre konst

    johan.jinnerot@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 8 000 SEK

    Slutpris

    10 500
    999 EUR
    1 126 USD

    Budhistorik (26 bud)
    612 feb 14:0710500SEK
    9A12 feb 14:0710000SEK
    912 feb 14:069965SEK
    Acceptpris på 6 000 SEK uppnåddes