REINHOLD LJUNGGREN, mapp med 5 färglitografier, signerade R. Ljunggren och numrerade 237/310 med blyerts.
"Från Slottet till Slussen". högvakten, kungl. Slottet, porten mot Stortorget, mot Skeppsholmen, Djurgårdsfärjan, Från Slusscaféet. Vimmerby Tidnings tryckeri, 1978-80. Linköpings Bokbinderi AB. Bladstorlek 53 x 43 cm. Oramade i portfolio.