SIGISMUND NOVOSADI DY, bägare, silver, Karlskrona, 1736.

Konisk. Delvis förgylld. Tvärräfflad fotring. Dekor av vågband. Höjd 11 cm. Vikt ca 95 g.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
4 000 SEK