NORELL MÖBLER, fåtölj, "Frank", 1900-talets slut/2000-tal.

Modellen formgiven 1989. Öronlappsfåtölj. Fast stoppad, klädd med textil. Ben av bok. Etikettmärkt. Sitthöjd ca 47, bredd 81, höjd 100, djup 68 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
2 000 SEK